ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14145292
*
nr 1414 5292
Spegel
omkring 1900, mahogny, 114x54 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 augusti 2021
kl 20:04:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/8 10:06:12
1
100 kr
21/8 22:23:12
2
150 kr
23/8 19:54:45
3
200 kr
23/8 19:55:36
3
300 kr
23/8 19:58:31
4
250 kr
23/8 19:58:31
3
300 kr (Budbetjänt)
23/8 19:59:39
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1414 5292
Spegel
omkring 1900, mahogny, 114x54 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/8 10:06:12 | 1 | 100 kr |
21/8 22:23:12 | 2 | 150 kr |
23/8 19:54:45 | 3 | 200 kr |
23/8 19:55:36 | 3 | 300 kr |
23/8 19:58:31 | 4 | 250 kr |
23/8 19:58:31 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
23/8 19:59:39 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:23